04 luty 2023

Badmintonowe mistrzostwa w AGH

W dniach 6–8 maja 2011 roku na hali SWFiS AGH obyły się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. W zawodach udział wzięło 133 zawodników z 16 najlepszych uczelni w Polsce. Podczas zawodów rozegrano 44 pojedynki pomiędzy uczelniami, co daje aż 308 pojedynczych meczów. Najlepszą drużyną w zawodach okazała się Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, która pokonała w finale Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w stosunku 4:1. Trzecią lokatę zajęła drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 4:3. W zawodach startowały dwie krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Akademia Wychowania Fizycznego Kraków. Gospodarze Mistrzostw (AGH) zakończyli zawody na 6 miejscu, a zawodnicy AWF-u zajęli 8 lokatę.

fot. Kornel Apostolik – zawodnik i student AGH

Zawodnicy AGH rozpoczęli zawody od zwycięstwa nad Uniwersytetem Gdańskim 5:2 oraz nad Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu 6:1. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrali z UWM Olsztyn 7:0. W drugiej fazie turnieju po bardzo wyrównanej walce przegrali z późniejszymi zdobywcami 3 miejsca AWF Warszawa w stosunku 4:3 przegrywając nieznacznie w decydującym pojedynku. Później w derbowym pojedynku z AWF Kraków wygrali 5:2. Ostatnim pojedynkiem był mecz o 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Spotkali się tam z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową 4:3 i zajęli ostatecznie 6 miejsce. Ale za to w klasyfikacji uczelni technicznych nasza drużyna zajęła 1 miejsce.

Klasyfikacja generalna:

– Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku