04 luty 2023

International Day 2011 – 4 strony świata

W środę 13 kwietnia 2011 roku, w Klubie Studio odbyła się czwarta edycja International Day. Organizatorem, jak co roku zresztą, był Dział Współpracy z Zagranicą AGH. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia stały się cztery strony świata. Dla pierwszej setki uczestników przewidziane były przepyszne kiełbaski, każdy kto wypełnił ankietę otrzymywał poczęstunek oraz brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. O godz. 10:00 nastąpiło oficjalne otwarcie IDAY. Prowadzący, Michał Partyka powitał przybyłych gości oraz Władze AGH, a znaleźli się wśród nich: Prorektor ds. Kształcenia prof. Zbigniew Kąkol, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju prof. Jerzy Lis, dr inż. Tadeusz Pająk, Konsul USA Benjamin Ousley, Honorowy Konsul Meksyku Janusz Postolko, Konsul Niemiec Heinz Peters, Konsul Honorowy Chorwacji Paweł Włodarczyk oraz przedstawiciele Konsulatu USA i Komisji Fulbright’a, Maria Brzostek oraz Aleksandra Augustyniak, Dr Ulrich Ernst i dr Daniel Krause reprezentujący DAAD jak i CampusFrance, którego ofertę przedstawiła Maria Koralewska. Do współpracy zaproszone zostały różne organizacje studenckie, zarówno te proponujące programy stypendialne w ramach których można odbywać praktyki za granicą, jak i te, które mogą stać się dla studentów alternatywą spędzania wolnego czasu. Wśród nich znalazły się: ESN, IAESTE, NZS, EESTEC, Sekcja karate kyokushin TG-Sokół, Akademicki Klub Podwodny „Krab”, Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze”. W programie artystycznym znalazły się m.in. pokaz ubierania kimono przygotowany przez panią Annę Kapustę z „Kimono Cafe”. Prezentacja nt. Brazylii przedstawiona przez Jana Świątka, pokaz capoeiry jak i występ Oli Drozd i Michała Krzyżanowskiego nt. „Magii Indii”. Zainteresowanie wzbudził też koncert piosenki etnicznej w świetnym wykonaniu członków Koła Naukowego „Blabel” jak i koncert bluesowy „Bluesowe Drogi” – prezentacja II Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej BluesRoads (Marcin Dyjak, Damian Skóra, Tomasz Kruk, Michele Cuscito, Bartosz Stawiarz – dyrektor festiwalu). Wydarzenie zakończyła prezentacja Dominiki Łuszczuk – Maroko w tydzień, przez Rumunię i Bułgarię autostopem.

Naszymi Partnerami stały się takie firmy jak Basen AGH, Studium Języków Obcych AGH, KEEN, Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa, Pamiątki AGH i Fundacja dla AGH, Radiotaxi Barbakan, Mediasphere, Digitall, Berndson. Patronat medialny obieli: Radio 17, Biuletyn AGH, BIS, TVP Kraków.

Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku przyłączą się do nas wykładowcy, studenci i wszyscy pozostali zainteresowani wyjazdami na studia lub staże zagraniczne.

Karolina Andrzejewska

fot. ZS