28 styczeń 2023

Rekordowa liczba ponad 1000 publikacji

Bibliografia gromadząca publikacje pracowników AGH wykazała, że liczba zarejestrowanych w tej dokumentacji publikacji pracownika naszej uczelni, prof. Ryszarda Tadeusiewicza, przekroczyła w listopadzie br. „okrągłą” liczbę 1000. Wśród publikacji na uwagę zasługuje 48 artykułów figurujących na tzw. Liście Filadelfijskiej oraz 64 książki. Odnotowujemy te fakty wśród sukcesów, którymi AGH może się pochwalić, bo zdecydowanie niewielu jest w Polsce naukowców mogących się poszczycić podobnie bogatym dorobkiem.

Baza danych obejmuje opisy publikacji pracowników od 1999 roku, w wyjątkowych przypadkach także publikacji wcześniejszych. Tymczasem na stronie www.Tadeusiewicz.pl można znaleźć wykazy prac także z okresów wcześniejszych, które dowodzą, że przed 1997 rokiem (jest to najstarszy rocznik uwzględniany w bibliografii) miał on już na koncie ponad 300 opublikowanych artykułów naukowych, ponad 70 wydanych książek i ponad 150 artykułów popularnonaukowych i publicystycznych.

Informacja pochodzi ze strony
Biblioteki Głównej AGH