04 luty 2023

Forum Kół Naukowych – Spotkania z Nauką i Sztuką

Tradycyjnie już, w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Plac Matejki 13), 12 czerwca 2014 roku odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Forum Kół Naukowych – Spotkania z Nauką i Sztuką . Czerwcowe Forum zorganizowane zostało wspólnie przez Akademię Górniczo-Hutniczą, Akademię Sztuk Pięknych i Akademię Muzyczną, a program spotkania przygotowały ASP oraz AM.

Spotkanie rozpoczął prof. Karol Badyna (Wydział Rzeźby, ASP), który przypomniał zebranym historię spotkań, podsumował dotychczasową współpracę między uczelniami, a także poprowadził czerwcowe spotkanie.

Autor rzeźby – Zbigniew Rzucek (ASP) - fot. Małgorzata Śliwka

Autor rzeźby – Zbigniew Rzucek (ASP)

W części pierwszej spotkania wystąpił tegoroczny absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie Krzysztof Guńka (klasa saksofonu dr. hab. Andrzeja Rzymkowskiego), który wykonał popisowo Sarabandę z II Suity Wiolonczelowej d minor J.S. Bacha oraz Quarter Tone Waltz Gordana Tudora. Druga część spotkania obejmowała zwiedzanie końcowo-rocznej wystawy prac studentów Wydziału Rzeźby, po której przewodnikiem był także prof. K. Badyna, znany społeczności AGH, jako autor „Ławki studentki Małgosi”.

Forum Kół Naukowych – Spotkania z Nauką i Sztuką to cykl comiesięcznych spotkań, których celem jest integracja środowiska studenckich kół naukowych Pionu Hutniczego i Pionu Górniczego działających w AGH, a także zapoznanie się z działalnością artystyczną studentów Krakowskiej Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Małgorzata Śliwka
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii