Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
09 sierpień 2022
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Sierpień/Wrzesień 2010 nr 32/33


Beani w objęciach Neptuna

czyli Studencki obóz adaptacyjno-integracyjny BEAN 2010 zorganizowany przez Akademicki Klub Żeglarski AGH pod patronatem prorektora ds. kształcenia prof. Zbigniewa Kąkola

Cały artykuł
Z wiatrem i pod wiatr

Po wielu latach marazmu w temacie żeglarstwa sportowego na naszej uczelni, wreszcie zaczęło się coś dziać. Poczynając od działań AKŻ KYC, a kończąc na zawodach organizowanych przez AZS AGH, które miały miejsce w weekend 11–12 września 2010 roku, pod nazwą „I regaty żeglarskie studentów i pracowników AGH”, i które odbywały się na Jeziorze Żywieckim.

Cały artykuł
Orkiestra AGH w Luksemburgu
Luksemburg – jedno z najmniejszych państw Europy i siedziba organów Unii Europejskiej stało się celem kolejnej zagranicznej wyprawy Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Długą drogę na miejsce, autobusem wypakowanym po brzegi instrumentami, bagażami i sprzętem rozpoczęliśmy już w czwartek 8. lipca w nocy, by po 17 godzinach podróży dotrzeć do niewielkiej miejscowości Differdange, około 20 km od stolicy, słynącej z hutnictwa i odbywającego się co 2 lata w lipcu festiwalu muzycznego „Diffwinds” organizowanego przez European Campus of Miami University.

Cały artykuł
Jubileusz 60-lecia Koła Naukowego Metaloznawców 1950–2010
W dniu 17 czerwca 2010 odbyła się pod patronatem Rektora AGH prof. Antoniego Tajdusia, oraz Dziekana Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej dr hab. inż. Mirosława Karbowniczka, prof. AGH, konferencja naukowa pt. „Inżynieria materiałowa wczoraj, dziś i jutro”, poświęcona 60-leciu Koła Naukowego Metaloznawców.

Cały artykuł
«poprzednia strona