Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
06 lipiec 2022
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Styczeń 2011 nr 37


Dolina Mandaras i Noszak w Hindukuszu Afgańskim – powrót po 37 latach

prelekcja prof. Wojciecha Kapturkiewicza

20 stycznia 2011 roku, Biblioteka Główna AGH po raz kolejny zorganizowała spotkanie z osobą związaną z akademią, znaną również ze swych na niezwykłych pasji i zainteresowań. Tym razem był to prof. Wojciech Kapturkiewicz absolwent Wydziału Odlewnictwa AGH z 1960 roku,

Cały artykuł
Kalendarium rektorskie

16 grudnia 2010

• Konferencja ”Wsparcie nauki polskiej w ramach XIII osi priorytetowej Infrastruktura szkolnictwa wyższego Programu Infrastruktura i Środowisko” zorganizowana przez Ośrodek Przetwarzania Informacji w Warszawie.

Cały artykuł
O przestrzeni estetycznej muzeum XXI wieku

Wraz z ogłoszeniem przez Jean-Francois Lyotarda upadku wielkich metanarracji, czyli uniwersalistycznych opowieści o świecie, cywilizacji i społeczeństwie, kultura i sztuka wchodzą w nowy etap – zwany postmodernizmem.

Cały artykuł
Sport to zdrowie – wchodzisz?

Aktywność fizyczna jest jedną z najważniejszych form zdrowego stylu życia. Niestety świadomość wartości uprawiania sportu nie przekłada się na mobilizację społeczeństwa w tej kwestii. W celu popularyzacji sportu KU AZS AGH przygotował bogatą ofertę imprez sportowych dla studentów i pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej.

Cały artykuł
«poprzednia strona