Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
30 czerwiec 2022
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Październik 2010 nr 34


Małopolska Noc Naukowców 2010

Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców odbyła się 24 września 2010. Wspaniała inicjatywa przyciągnęła rzesze odwiedzających, którzy mogli bliżej poznać fascynujący świat nauki.

Cały artykuł
Aldona Litwiniszyn - Dzikie wino

wóz
Na Wielkim Wozie
sierpień odjeżdża w podróż.
Żałosne głogi i wiśnia antypka,
zżółkła porzeczka, opadła śliwka.
Trawa na łące plecie warkocze,
sierpnia pokłosie,

Cały artykuł
Jestem z AGH

Rozpoczęty rok akademicki zainaugurował również czwarty semestr funkcjonowania sklepu „Pamiątki AGH”, który przygotowuje i dystrybuuje pamiątki oraz gadżety związane z Akademią Górniczo-Hutniczą. Początkowy, skromny asortyment, z którym w obecności Rektora AGH rozpoczęliśmy swą działalność w marcu ubiegłego roku rozrósł się do 57 produktów, tworzących łącznie 139 różnych wzorów artykułów, które zaspokoją wszelkie pragnienia fana AGH, tak w zakresie produktów użytecznych w jego pracy zawodowej, czy też zajęciach typu hobby, jak też w grupie klasycznych produktów pamiątkowych (w tym rocznicowych) oraz gadżetów.

Cały artykuł
W zadumie… Rakowickiego cmentarza…

W południowej porze słonecznego, upalnego, pięknego dnia lipcowego (w środę), po Mszy św., w cmentarnej kaplicy na Rakowicach, odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku, w asyście żołnierskiej straży honorowej, trumnę z człowiekiem wielkiego formatu, doktora inżyniera, ale przede wszystkim wielce zasłużonego pedagoga, wychowawcę wielu tysięcy nauczycieli.

Cały artykuł
«poprzednia strona