24 wrzesień 2017
Tym razem zwycięstwo AGH

W 2009 roku, z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia AGH, zapoczątkowano spotkania brydżowe dwóch uczelni AGH i UJ. Wtedy mecz rozgrywany w auli pawilonu A-0 zakończył się zwycięstwem zespołu UJ wynikiem 118–92.

Kontynuując tradycję wspólnych brydżowych pojedynków pomiędzy dwiema uczelniami, 9 czerwca 2012 roku w pięknej sali Auditorium Maximum UJ rozegrano Wielki Mecz Brydżowy UJ-AGH pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karola Musioła.

Komitet Organizacyjny Zawodów w składzie: Jan Blajda – reprezentant AGH, Jacek Stasica – reprezentant UJ, Witold Stachnik – Prezes Małopolskiego Związku Brydża Sportowego powołał selekcjonerów drużyn uczelnianych. Zostali nimi: Piotr Stopa – selekcjoner UJ, Wit Klapper – selekcjoner AGH. Selekcjonerzy na podstawie zgłoszeń powołali zespoły reprezentujące pracowników, studentów, absolwentów oraz sympatyków obu prestiżowych uczelni.

W sobotę 9 czerwca 2012 roku stanęli oni do sportowej walki. Tym razem bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna AGH wynikiem 209:151.

Klasyfikację Butlera wygrali juniorzy Justyna Długosz i Wojciech Stachnik (studenci AGH) przed legendą polskiego brydża Andrzejem Wilkoszem. Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar ufundowany przez Rektora UJ. Zawody prowadził Sędzia Międzynarodowy Zbigniew Sagan.

Wyniki poszczególnych spotkań

UJ – AGH

Pracownicy 15:15 i 11:19 – 26:34

Studenci 13:17 i 6:24 – 19:41

Absolwenci 9:21, 6:24, 7:23, 16:14, 25:5 i 8:22 – 71:109

Sympatycy 13:17 i 22:8 – 35:25

razem 151:209

Reprezentanci uczelni

fot. arch. autora

Pracownicy: dr Marian Łoboda (Instytut Matematyki UJ) – doc. dr hab. Marek Słociński (Instytut Matematyki UJ), Jarosław Posłuszny – dr Jacek Stasica (Instytut Matematyki UJ); prof. dr hab. Józef Korecki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH) – dr hab. inż. Aleksander Wodyński (Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH), dr hab. Antoni Paja (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH) – dr inż. Wojciech Roszczynialski (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH).

Studenci: Grzegorz Pociejewski – Marcin Bojarski, Krzysztof Gawor – Tomasz Twaróg (UJ); Kamila Wesołowska – Magdalena Holeksa, Justyna Długosz – Wojciech Stachnik (AGH).

fot. arch. autora

Absolwenci: Joanna Wiśniewska – Marcin Krawczyk, Piotr Kuc-Dzierżawski – Przemysław Gałek, Piotr Radzikowski – Karol Suchoń, dr hab. Kazimierz Banek (Instytut Religioznawstwa UJ) – Witold Stachnik, Benedykt Rostworowski – Marcin Czerwiński, Jacek Gurgul – Waldemar Wieczorek (UJ); Aleksandra Jurkiewicz – Teresa Kuźma, Anna Bułat – Barbara Lesiecka, Jan Blajda – Marek Jaworski, Andrzej Wilkosz – Jacek Klimczak, Wit Klapper – Jerzy Jeleń, Bartosz Bańkowski – Bartłomiej Igła (AGH).

Sympatycy: Marzena Kwiecińska-Wilk – Maciej Stefaniuk, Tadeusz Biernat – Bogusław Palczyński (UJ); Halina Święch – Marek Stefaniuk, Stanisław Mierzwa – Marcin Wilczyński (AGH).

Witold Stachnik