24 wrzesień 2017
Nowe kierunki zamawiane w AGH

18 czerwca 2012 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu na kierunki zamawiane. W gronie pozytywnie ocenionych projektów, które otrzymają dofinansowanie, znalazły się trzy projekty z AGH.

Komisja Oceny Projektów rozpatrzyła i oceniła 260 wniosków – 126 z nich otrzymało ocenę pozytywną, zaś 93 najwyżej punktowane otrzymają wsparcie finansowe. Projekty z Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymały łącznie dofinansowanie w wysokości 9,5 mln zł. Nowe kierunki zamawiane w AGH to:

– Technologia Chemiczna (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki)

– Mechatronika (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki)

– Fizyka Medyczna (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej)

– Fizyka Techniczna (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej).

Łącznie, podczas trwającej od 4 czerwca do 5 lipca rekrutacji, w AGH aplikować będzie można na sześć kierunków zamawianych – taki status mają również Inżynieria Środowiska (na dwóch wydziałach) oraz Ochrona Środowiska.

Od początku funkcjonowania programu kierunków zamawianych Akademia Górniczo-Hutnicza na poprawę jakości kształcenia na kilku kierunkach otrzymała przeszło 50 mln zł.

Bartosz Dembiński