29 maj 2022
Z Forum Kół Naukowych w Nowy Rok!
23 styczeń 2012

Pierwsze w nowym roku kalendarzowym „Forum Kół Naukowych – spotkania z nauką i sztuką” odbyło się 10 stycznia 2012 roku, tradycyjnie w auli pawilonu A-0. Było to już pięćdziesiąte drugie spotkanie organizowane wspólnie przez studentów z Kół Naukowych Pionu Górniczego i Pionu Hutniczego naszej akademii.

Utrzymując przyjętą konwencję, w rolę Mistrza wcielił się prof. Marek Cała (Wydział GiG), który przedstawił niezwykle interesujący wykład pt. „Tunele przyszłością komunikacji”, nakreślając możliwości realizacji tego typu budowli również w naszym Królewskim Mieście. Jako uczniowie wystąpili studenci z Koła Naukowego Geoinżynerii (Wydział GIG, AGH) Mateusz Lubera i Adrian Mika prezentując „Projekt autostradowego połączenia Azji z Australią w ramach projektu Autostrady Globalnej”.

fot. Zbigniew Sulima

Część artystyczną spotkania uświetnił duet skrzypcowy z Krakowskiej Akademii Muzycznej w składzie Anna Buda (I rok) i Aleksandra Szota (III rok) z klasy prof. Mieczysława Szlezera. Artystki wykonały I Sonatę na 2 skrzypce senza Bosso A. Vivaldiego oraz Kaprys op. 18 nr 4 a-molle H. Wieniwskiego.

Podczas spotkania wręczono także wyróżnienia studentom biorącym udział w realizacji akcji „Święta dzieciom”.

Forum Kół Naukowych – spotkania z nauką i sztuką to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się z inicjatywy Pełnomocników Rektora AGH ds. Kół Naukowych w Akademii Górniczo-Hutniczej od czerwca 2003. Spotkania mają na celu integrację studentów z kół naukowych obu pionów AGH i odbywają się zwykle raz w miesiącu z wyjątkiem grudnia i maja.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!

Małgorzata Śliwka

fot. Zbigniew Sulima