30 czerwiec 2022
Wyróżnienia dla Wydawnictw AGH
06 grudzień 2011

W ostatnim czasie Wydawnictwa AGH brały udział w dwóch ważnych imprezach branżowych: Targach Książki Akademickiej i Naukowej w Warszawie oraz Targach Książki w Krakowie. Z obydwóch wróciły z wyróżnieniami.

Na jubileuszowych V Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2011 (Warszawa 19–21.10.2011) Wydawnictwa AGH zdobyły wyróżnienie Rektora Politechniki Warszawskiej w konkursie na najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym. Komisja konkursowa oceniała książki pod względem merytorycznym i dydaktycznym, a także harmonii estetycznej. Wyróżnienie przyznano za dwutomowy podręcznik autorstwa prof. Józefa Wacławika pt. Wentylacja kopalń.

Książka stanowi próbę całościowego ujęcia materiału z zakresu aerologii górniczej i inżynierii środowiska kopalnianego, w szczególności wentylacji kopalń oraz zwalczania zagrożeń gazowych, pożarowych i cieplnych.

Na XV Targach Książki w Krakowie (3–6.11.2011) Wydawnictwa AGH zdobyły nominację do nagrody w konkursie na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, a jego celem – promowanie i wyróżnianie krajowych uczelnianych oficyn za wydawanie najwartościowszych w bieżącym roku akademickim podręczników i skryptów dla studentów. Wyróżnienie w postaci dyplomu jury przyznało Wydawnictwom za książkę autorstwa B. Florkowskiej, J. Furgała, M. Szczerbińskiego, R. Włodka i P. Zydronia Materiały elektrotechniczne. Podstawy teoretyczne i zastosowania. Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat budowy materii oraz analizy zjawisk i przemian w materiałach. Umożliwia zapoznanie się z różnymi grupami materiałów stosowanych w konstrukcjach urządzeń elektrycznych, a także metodami badań właściwości materiałów.

oprac. Joanna Ciągała