09 sierpień 2022
Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie
26 kwiecień 2011

Taką nazwę nosi stosunkowo młoda impreza (trwają przygotowania trzeciej edycji), która była pomysłem Komitetu Lokalnego IAESTE AGH na uczczenie 90-lecia istnienia Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Nasi koledzy zorganizowali imprezę, która okazała się ogromnym sukcesem.

Olimpiadę czas zacząć…

Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie są imprezą pełną dobrego humoru i perypetii. Oczywiście składa się na to wiele przeróżnych czynników, ale nie zapominajmy, że chodzi głównie o dobrą zabawę. Uczestnicy dotychczas zmagali się z takimi konkurencjami jak słynny ślizg na klacie, picie mleka przez smoczek czy kręcenie hula-hop. Obok dyscyplin czysto zręcznościowych znalazła się również inżynierska, z którą musiała zmierzyć się licznie zebrana publiczność. Kibice musieli sprawdzić swoje techniczne umiejętności w budowaniu konstrukcji z pustych puszek. To wszystko sprawiło, że nikt w czasie trwania imprezy się nie nudził.

fot. Marcelia Wróbel

Kolejne igrzyska, kolejne wyzwania

Mimo dużych sukcesów odniesionych przy dwóch pierwszych edycjach, organizatorzy postanowili ulepszyć oblicze wydarzenia. Co się zmieni? Większość jest owiana tajemnicą jednak wiadomo, iż przeprowadzone będą nowe, jeszcze ciekawsze lecz wywołujące nie mniej śmiechu konkurencje. Oczywiście nie zabraknie tych, które dotychczas cieszyły się największym powodzeniem. Impreza będzie przeprowadzona z jeszcze większym rozmachem. Kolejną niespodzianką będzie zmiana motywu przewodniego Igrzysk, którym do tej pory była Starożytna Grecja. Na jaki? To i wiele innych pozostanie na razie tajemnicą zarówno dla uczestników jak i publiczności.

Jedno jest pewne na każdego, kto pojawi się na tegorocznej imprezie czeka dzień fascynujących, a zarazem nietypowych zmagań, a przede wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

III Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie odbędą się 4 czerwca 2011 na Miasteczku Studenckim AGH

Konrad Świeboda

fot. Marcelia Wróbel