01 paĽdziernik 2022
Nagroda Sapere Auso dla AGH
26 kwiecień 2011

Podczas 13. Targów Edukacyjnych w Krakowie w dniu 22 marca 2011 roku, została wręczona dla AGH, Nagroda Jakości Nauczania Sapere Auso (Temu, który odważył się być mądrym). Nagrodę odebrał prof. Zbigniew Kąkol Prorektor ds. Kształcenia AGH, a wręczył ją Witold Latusek, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, absolwent AGH. Wśród tegorocznych laureatów nagrody Sapere Auso, AGH jest jedyną uczelnią wyższą.

Nagroda została ustanowiona celem uhonorowania uczelni, placówek oświatowych, klubów sportowych i instytucji kultury, mających niezaprzeczalny dorobek wychowawczy w kształtowaniu nowego pokolenia Małopolan, posiadających wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą.

Sapere Auso – Małopolska Fundacja Stypendialna wspomaga młodzież stypendiami za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, których do tej pory przyznano 267. (red)

fot. ZS
fot. Stanisław Malik