09 sierpień 2022
Wykład przedstawiciela firmy Zitron SA
26 kwiecień 2011

W dniu 24.03.2011 Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH zorganizował spotkanie, na którym przedstawiciel znanej na rynku europejskim firmy Zitron SA Justo Suárez, wygłosił wykład pt.: „Doświadczenia firmy ZITRON SA w projektowaniu, budowie i eksploatacji wentylatorów dla przewietrzania tuneli”.

Spotkanie otworzył Dziekan Wydziału GiG prof. Piotr Czaja, który powitał gości i liczne grono pracowników i studentów Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele przemysłu.

Podczas wykładu prelegent przedstawił problematykę wentylacji tuneli komunikacyjnych, zwracając szczególną uwagę na jej znaczenie w bezpieczeństwie podczas eksploatacji tuneli komunikacyjnych. Po prezentacji nawiązała się ciekawa dyskusja.

Miło nam również poinformować, że między firmą Zitron SA, a naszą uczelnią została podpisana umowa o współpracę w zakresie:

– współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie projektowania wentylacji tuneli komunikacyjnych,

– uczestnictwa pracowników firmy Zitron SA w procesie kształcenia studentów,

– organizacji praktyk studenckich.

Natalia Schimdt
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii