09 sierpień 2022
Dyplomy dla studentów UNESCO-AGH
26 kwiecień 2011

W dniu 25 marca 2011 roku odbyło się seminarium Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH – UNESCO połączone z wręczeniem dyplomów stypendystom 6-miesięcznego programu UNESCO/Poland – AGH, 2010 edition. W spotkaniu uczestniczyli prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju AGH, prof. Janusza Szpytko, Kierownik Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH – UNESCO, opiekunowie stypendystów: prof. Stanislaw Nagy, prof. Adam Piestrzyński, prof. Janusz Mucha, dr inż. Dariusz Knez, prof. Jadwiga Jarzyna, prof. Mirosław Karbowniczek, dr inż. dr inż. Leszek Chlubny oraz zaproszone osoby bezpośrednio współpracujące ze stypendystami.

fot. ZS

Dyplomy trzeciej edycji programu stypendialnego UNESCO/Poland-AGH/2010 otrzymali stypendyści z następujących krajów: Birma (KHIN Khin Tun Khin), Botswana (Letsholo Maatla), Ghana (Quaye Duke Nii Darko, Adubah Daniel Ato), Gruzja (Chapichadze Khatuna), Japonia (Tsuchiya Shingo), Kazachstan (Alibayeva Karlygash Abylkhakovna), Malezja (Kamaruzaman Ahmad Zulkifli), Mongolia (Namnan Tumurpurev), Papua New Guinea (Megao Eddie), Tajlandia (Boonsalee Sansanee), Uganda (Kalega Ivan Fredrick), Zimbabwe (Nkhoma Tafadzwa Cecilia). Stypendyści realizowali swoje projekty na następujących wydziałach AGH: Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Humanistycznym, Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Wiertnictwa, Nafty i Gazu.

fot. ZS

Podczas dyskusji stypendyści wysoko ocenili warunki studiowania i zakwaterowania w AGH i wyrazili swoje podziękowania za pomoc merytoryczną i organizacyjną w zakresie realizacji ich pobytu w Krakowie. Niniejszym dziękujemy władzom uczelni i wydziałów AGH goszczących stypendystów UNESCO/AGH/2010 oraz administracji Miasteczka Studenckiego AGH oraz wszystkim nauczycielom AGH i innym za okazaną pomoc w realizacji projektu. Stypendyści wyrazili przekonanie o promocji AGH i jego potencjału edukacyjnego i naukowego w ich krajach.

Opracował:
prof. dr hab. inż. Janusz Szpytko