19 listopad 2017
Centrum e-Learningu – szkolenia i konkursy
21 kwiecień 2011

W tym wydaniu kącika e-learningowego garść informacji o codziennych aktywnościach Centrum e-Learningu, które powinny zainteresować pracowników AGH. Opisujemy warsztaty, kursy online i konkurs, w których mogą wziąć udział osoby zainteresowane szerszym wykorzystaniem Internetu w swojej praktyce dydaktycznej.

1. Warsztaty Moodle

13 kwietnia odbędzie się szkolenie wprowadzające w użytkowanie platformy e-learningowej Moodle. Mogą wziąć w nim udział, bezpłatnie, pracownicy i doktoranci AGH.

Szkolenie skierowane jest do osób, które stawiają pierwsze kroki na drodze do wykorzystywania Moodle’a w kształceniu. W czasie 3-godzinnych warsztatów w pracowni komputerowej nauczą się m.in. jak założyć kurs, zapisać na niego uczestników, załączyć plik albo link, czy utworzyć podstawowe typy zadań.

Szkolenie odbędzie się, jeśli zapisze się na nie co najmniej 6 osób. Z drugiej strony może być na nim maksymalnie 18 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Chętnych, dla których zabrakłoby miejsca, albo którym nie odpowiada proponowany termin, informujemy, że odbędą się kolejne takie warsztaty. Istnieje też możliwość samodzielnego zorganizowania grupy, np. wewnątrz wydziału, i zgłoszenia się do Centrum. Będziemy wówczas mogli elastyczniej ustalać termin, a nawet program szkolenia. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy warsztaty z Moodle’a dla grupy lektorów ze Studium Języków Obcych.

Przy okazji przypominamy, że na stronie upel.agh.edu.pl/samouczek znajduje się Samouczek Moodle – zestaw multimedialnych przewodników umożliwiający samodzielną naukę obsługi platformy.

Szkolenie: Wprowadzenie do obsługi platformy Moodle

Termin: 13 kwietnia 2011, g.9-12

Miejsce: Uczelniane Centrum Informatyki, budynek C1, sala 511.

Koszt: bepłatne

Rejestracja: Na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. proszę przesłać mail ze zgłoszeniem zawierający imię i nazwisko oraz nazwę jednostki, w której jest się zatrudnionym lub pisze doktorat. Na ten sam adres proszę też kierować ewentualne pytania.

2. Projektowanie i prowadzenie kursów online (KOLP)

KOLP jest kursem, który stanowi wprowadzenie w dziedzinę tworzenia i prowadzenia zajęć online. W odróżnieniu od opisywanych wyżej warsztatów kwestie narzędziowe nie są najważniejsze. Nacisk położony jest na dydaktykę. Uczestnicy spotykają się online (na forach dyskusyjnych platformy Moodle czy wideokonferencjach) i w ramach wspólnej pracy uczą, jak z jednostek stworzyć wspólnotę uczących się, zaprojektować zadania, które sprawdzą się w środowisku online lub moderować dyskusje na forum. Kurs trwa 3 miesiące, a jego ukończenie wymaga poświęcenia około 60 godzin pracy.

Kurs: Projektowanie i prowadzenie kursów online

Termin: 11 kwietnia – 11 lipca 2011 (najbliższa edycja).

Mejsce: Kurs w całości prowadzony jest online.

Koszt: 450 złotych

Rejestracja: www.cel.agh.edu.pl/rejestracja-na-kursy. Tam też dodatkowe informacje, również na temat innych prowadzonych przez nas kursów online.

3. Konkurs „Notatki w Internecie”

O konkursie, który odbywa się cyklicznie od 12 lat, pisaliśmy na tych łamach wielokrotnie. Tym razem przypominamy zatem najważniejsze informacje. To konkurs na stworzenie najciekawszych cyfrowych materiałów dydaktycznych. „Notatki” mają cztery równoległe edycje, w których mogą wziąć udział różne grupy uczestników. Jedna z edycji skierowana jest do pracowników AGH, a inna do studentów. Ci ostatni swoje prace przygotowują pod kierunkiem opiekunów naukowych.

W tym roku termin składania prac upływa 1 czerwca (studenci) i 30 czerwca (wykładowcy). Regulamin konkursu i inne ważne informacje dostępne są na stronie notatki.cel.agh.edu.pl/

Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego (12 617-37-71) i odwiedzin na naszej stronie (cel.agh.edu.pl).

Jan Marković