06 lipiec 2022
SGL CARBON GmbH - porozumienie o współpracy
21 kwiecień 2011

24 lutego 2011 mieliśmy przyjemność gościć w murach AGH przedstawicieli koncernu węglowego SGL Group. Spotkanie było uwieńczeniem prowadzonych rozmów o rozpoczęciu współpracy i zakończyło się podpisaniem porozumienia.

SGL Group jest jednym z największych na globalnym rynku producentem wyrobów opartych o węgiel. Posiada ponad 40 zakładów produkcyjnych w Europie, USA i w Azji, a także sieć handlowo – serwisową w ponad 100 krajach.

Węgiel jest podstawowym pierwiastkiem, na którym bazują produkty SGL Group. Jak sami przyznają jest on „znany od dwóch milionów lat, a ciągle innowacyjny i fascynujący. Unikalne własności węgla inspirują i zachęcają do powiększania wiedzy o tym pierwiastku”. Od dawna SGL tworzy nowe technologie i produkty wykorzystujące ogromny potencjał węgla. W tym celu współpracuje ze znanymi w świecie ośrodkami badawczo – rozwojowymi i światowymi liderami stosującymi te technologie i produkty.

fot. ZS

24 lutego 2011 do partnerów koncernu dołączyła akademia podpisując wspólne „Porozumienie o współpracy”. Zakres współpracy obejmować będzie miedzy innymi:

– realizację opracowań naukowo-badawczych,

– realizację prac magisterskich i doktorskich,

– organizację praktyk studenckich i staży naukowych,

– uczestnictwo pracowników w różnego rodzaju zespołach eksperckich,

– wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć,

– organizowanie wspólnych szkoleń i kursów specjalistycznych.

fot. ZS

Porozumienie zostało podpisane przez pana Dr Huberta Jägera – Wiceprezesa Zarządu, Szefa Działu Technologii i Innowacji i pana mgr. Andrzeja Hotlośa – Prezesa Zarządu SGL Carbon Polska SA. Akademię reprezentował prof. dr hab. inż. Jerzy Lis – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju AGH wraz z przedstawicielami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki: prof. Janem Chłopkiem – dziekanem, dr hab. inż. Robertem Filipkiem – prodziekanem i prof. Stanisławem Błażewiczem – Kierownik Katedry Biomateriałów.

Więcej informacji można zasięgnąć u koordynatorów porozumienia, którymi są:

• ze strony SGL Group:
mgr Janusz Tomala,