21 marzec 2019
Sport to zdrowie – wchodzisz?
31 styczeń 2011

Aktywność fizyczna jest jedną z najważniejszych form zdrowego stylu życia. Niestety świadomość wartości uprawiania sportu nie przekłada się na mobilizację społeczeństwa w tej kwestii. W celu popularyzacji sportu KU AZS AGH przygotował bogatą ofertę imprez sportowych dla studentów i pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej.

Inaugurację sezonu 2010/2011 mamy już za sobą. Warto jednak wspomnieć o kilku interesujących imprezach sportowych dla studentów i pracowników AGH, przybliżając termin ich realizacji w dalszej części sezonu. Wraz z początkiem listopada dzięki wsparciu dziekanów ruszyła Liga Międzywydziałowa. Jak co roku rywalizacja odbywa się w trzech dyscyplinach: siatkówka kobiet i mężczyzn, koszykówka mężczyzn i futsal mężczyzn. Finał rozgrywek zaplanowany jest na maj. Szczegółowe informacje oraz terminarz meczy znajdują się na stronie internetowej AZS AGH. Serdecznie zachęcamy do kibicowania i śledzenia wyników spotkań.

Marzec

Dla sympatyków białego szeństwa na początku marca zostaną zorganizowane IV Mistrzostwa AGH w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Jest to kolejna edycja zawodów, dlatego organizatorzy liczą na coraz większy udział. Impreza odbędzie się po przerwie międzysemestralnej, a zarazem po sezonie. Miejmy nadzieję, że wyszlifowana forma zawodników zostanie utrzymana i narciarze z pewną dozą spokoju, a zarazem radości po przetrwaniu sesji staną do rywalizacji w zawodach.

Finaliści Mistrzostw pracowników AGH w tenisie ziemnym w roku 2010 - fot. Archiwum AZS AGH

Kwiecień

Na kwiecień zaplanowane są dwie imprezy. Jedną z nich są II Mistrzostwa AGH w brydżu sportowym. Wysokie trzecie miejsce w tegorocznym finale Akademickich Mistrzostw Polski reprezentacji AGH, rozegranych na początku grudnia we Wrocławiu, wskazuje na wysoki poziom tej dyscypliny na naszej uczelni. Tym ciekawiej zapowiada się rywalizacja w Mistrzostwach AGH, w których emocji zapewne nie zabraknie. Warto nadmienić, że w klasyfikacji uczelni technicznych wywalczyliśmy złoty medal. Drugą imprezą planowaną na kwiecień są II Mistrzostwa pracowników AGH w tenisie ziemnym. I Mistrzostwa zakończyły się w październiku. Trwają przymiarki do drugiej edycji. Wszelkie informacje ukarzą się na stornie internetowej. Gorąco zachęcamy do udziału i walki o tytuł „złotej rakiety”.

Regaty żeglarskie AZS AGH Kraków, klasa Omega Standard - fot. Archiwum AZS AGH

Maj/Czerwiec

W maju KU AZS planuje nową inicjatywę sportową, a mianowicie Wydziałową Sztafetę AGH. Zawody będą rozegrane na terenie naszej uczelni przy okazji Obchodów Dnia Hutnika. Wydziały powinny wystawić reprezentacje, wśród których znajdzie się jeden pracownik. Organizatorzy liczą na symboliczny udział dziekanów oraz na entuzjastyczne przyjęcie tego pomysłu. Nie zapominajmy, że każdy pomysł na upowszechnianie sportu jest warty realizacji. Na początku czerwca kalendarz imprez sportowych przewiduje także II Regaty Żeglarskie Studentów i Pracowników AGH. Planowany jest udział 20 załóg w klasie Omega. Poprzednia, pierwsza edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Niewątpliwie jest to znakomita impreza weekendowa, pozwalająca na większą integrację uczestników. Na zawodach zostanie wyłoniona reprezentacja na AMP.

Październik

Przyszły rok akademicki KU AZS AGH planuje rozpocząć od Lekkoatletycznych Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Tegoroczne zawody przyciągnęły niebagatelną, przeszło dwustuosobową rzeszę studentów. Celem następnych igrzysk jest powtórzenie tego wyniku. Impreza ma służyć angażowaniu studentów lat pierwszych na naszej uczelni. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie tak niezawodna jak w tym roku.

Kalendarz imprez sportowych jest już zaplanowany. To od Waszego zaangażowania i mobilizacji będzie zależeć ich realizacja. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału i podwyższania swojej aktywności fizycznej.

Magdalena Żaba