21 marzec 2019
Mistrzostwa AGH w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
31 styczeń 2011

Dla wielu z nas zima to szaleństwo na śnieżnych, malowniczo położonych stokach. Jest to zarazem znakomity czas na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Doskonałą formą relaksu po intensywnej pracy umysłowej podczas sesji i semestru będą organizowane przez AZS AGH Mistrzostwa AGH narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Przed nami już kolejna edycja tych zawodów, które odbędą się w dniach 2–3 marca 2011 roku w Krainie Śpiącego Wulkanu w Kluszkowcach. Stacja narciarska „Czorsztyn Ski” zlokalizowana jest na stokach góry Wdżar, skąd rozciągają się piękne widoki na cztery parki narodowe, Tatry oraz całą Kotlinę Nowotarską.

Uczestnicy mistrzostw AGH, Kluszkowce 2010 - fot. Archiwum AZS AGH

Na pierwszy dzień przewidziana jest rozgrzewka i zapoznanie się z warunkami narciarskimi. W drugim dniu o godzinie 10 rozpoczną się zawody, więc jest także możliwość jednodniowego udziału w mistrzostwach. Nocleg zaplanowany jest w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym – Orle Gniazdo. Cena dwudniowego wyjazdu wynosi 169 zł i obejmuje: przejazd autokarem na trasie Kraków – Kluszkowce – Kraków, ubezpieczenie, nocleg, dwa całodzienne karnety oraz wyżywienie. W pierwszym dniu będzie to kiełbaska i herbata na stoku oraz obiadokolacja w Orlim Gnieździe, natomiast w drugim dniu śniadanie oraz obiad w karczmie. Koszt dwudniowego wyjazdu bez karnetów na wyciąg to 99 zł. Osoby, które chcą przyjechać jedynie na zawody w czwartek zapłacą 40 zł. W tej cenie zawarte jest wpisowe do zawodów oraz późniejszy obiad.

Zbiórka uczestników wyjazdu odbędzie się w środę rano na Miasteczku Studenckim AGH. Dokładną godzinę oraz wszelkie szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej AZS AGH. Formuła zawodów będzie dostosowana do ilości zawodników. Z pewnością oprócz podziału na narty i snowboard, zostaną wprowadzone kategorie kobiet i mężczyzn wśród pracowników i studentów AGH. Na wszystkich uczestników czekają różnego rodzaju upominki i gadżety, a dla zwycięzców zostaną przygotowane medale oraz nagrody rzeczowe. Rejestracja zgłoszeń do udziału w zawodach już się rozpoczęła i będzie trwać do 27 lutego. Zapisów i wpłat można dokonywać osobiście w sekretariacie AZS AGH (ul. Piastowska 26a, p.109) lub mailowo, dołączając elektroniczne potwierdzenie przelewu. Numer konta i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.azs.agh.edu.pl

Finaliści mistrzostw AGH z poprzedniego sezonu - fot. Archiwum AZS AGH

Zeszłoroczna edycja mistrzostw cieszyła się dużym powodzeniem. Do rywalizacji stanęło przeszło 60 studentów i pracowników AGH. W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie udziałem w zawodach i serdecznie zachęcamy do startu. Oprócz czysto sportowych przesłanek w postaci sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia tytułu najlepszego narciarza lub snowboardzisty AGH, ważna jest również dobra zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu. A tego zapewne nie zabraknie. Zapraszamy!

Magdalena Żaba