Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
06 lipiec 2022
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Sukcesy w brydżu sportowym
31 styczeń 2011

Pod koniec ubiegłego roku w dniach 3–5 grudnia odbyły się we Wrocławiu Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Do zawodów zgłosiły się 23 uczelnie z całego kraju. W turnieju par wystartowało 70 duetów. Czołową lokatę zdobyli aktualni Mistrzowie Świata – Paweł Jassem i Piotr Tuczyński. Nasi zawodnicy zajęli 6 i 9 miejsce w Finale Głównym, a trzecia para 11 (zwycięzcy finału B).

Grzegorz Pociejewski (AGH Kraków) i Anna Puczyńska (SGH Warszawa) podczas turnieju par AMP, Grudzień 2010 - fot. arch. AZS AGH

Zgodnie z nowym regulaminem AMP w turnieju drużynowym teamy musiały składać się z zawodników tej samej uczelni. W związku z tym rozpadło się kilka bardzo mocnych czwórek, ale AGH bardzo nie ucierpiała, posiadając w swoim składzie aktualną Mistrzynię Świata Juniorek – Magdę Holeksę, a także ubiegłorocznych liderów klasyfikacji Butlera – Jakuba Naruszewicza i Marka Jarosza. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na 8 miejscu. W klasyfikacji ogólnej udało się wywalczyć bardzo wysokie 3 miejsce, co jest niemałym sukcesem, w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to nasi zawodnicy zajęli najbardziej pechowe – 4 miejsce, tuż za podium. Jednocześnie AGH zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych zostawiając w tyle m.in. Politechnikę Wrocławską (ubiegłoroczny zwycięzca). Wyniki naszych zawodników dają bardzo dobre rokowania przed Akademickimi Mistrzostwami Europy, które odbędą się 10–15 października w Warszawie.

Medalowa drużyna AZS AGH - fot. arch. AZS AGH

Skład drużyny
brązowych medalistów AMP:

Magdalena Holeksa (EAiIE),
Kamila Wesołowska (WMS),
Jakub Naruszewicz (FiIS),
Marek Jarosz (GGiOŚ),
Grzegorz Pociejewski (Zarz),
Yan Shpuntou (EiP).

Pierwsza dziesiątka
klasyfikacji końcowej:

1. Uniwersytet Warszawski

2. UAM Poznań

3. AGH Kraków

4. Politechnika Wrocławska

5. ZUT Szczecin

6. Politechnika Warszawska

7. Politechnika Poznańska

8. Politechnika Łódzka

9. UE Poznań

10. Politechnika Gdańska

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Brydża Sportowego pzbs.pl

Marek Jarosz