22 listopad 2019
Sukcesy w brydżu sportowym
31 styczeń 2011

Pod koniec ubiegłego roku w dniach 3–5 grudnia odbyły się we Wrocławiu Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Do zawodów zgłosiły się 23 uczelnie z całego kraju. W turnieju par wystartowało 70 duetów. Czołową lokatę zdobyli aktualni Mistrzowie Świata – Paweł Jassem i Piotr Tuczyński. Nasi zawodnicy zajęli 6 i 9 miejsce w Finale Głównym, a trzecia para 11 (zwycięzcy finału B).

Grzegorz Pociejewski (AGH Kraków) i Anna Puczyńska (SGH Warszawa) podczas turnieju par AMP, Grudzień 2010 - fot. arch. AZS AGH

Zgodnie z nowym regulaminem AMP w turnieju drużynowym teamy musiały składać się z zawodników tej samej uczelni. W związku z tym rozpadło się kilka bardzo mocnych czwórek, ale AGH bardzo nie ucierpiała, posiadając w swoim składzie aktualną Mistrzynię Świata Juniorek – Magdę Holeksę, a także ubiegłorocznych liderów klasyfikacji Butlera – Jakuba Naruszewicza i Marka Jarosza. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na 8 miejscu. W klasyfikacji ogólnej udało się wywalczyć bardzo wysokie 3 miejsce, co jest niemałym sukcesem, w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to nasi zawodnicy zajęli najbardziej pechowe – 4 miejsce, tuż za podium. Jednocześnie AGH zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych zostawiając w tyle m.in. Politechnikę Wrocławską (ubiegłoroczny zwycięzca). Wyniki naszych zawodników dają bardzo dobre rokowania przed Akademickimi Mistrzostwami Europy, które odbędą się 10–15 października w Warszawie.

Medalowa drużyna AZS AGH - fot. arch. AZS AGH

Skład drużyny