11 grudzień 2018
Absolwenci AGH w mediach
31 styczeń 2011

Polska Dziennik Zachodni 10.12.2010

Profesor Bohdan Dziunikowski jest autorem kilku książek m.in. „Nieodwracalność czasu – garść wspomnień chłopca z Jaworzna”. Urodził się w 1930 roku w Jaworznie. Fizyk i geofizyk. Przez 45 lat pracował w AGH w Krakowie. Był ekspertem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Gazeta Ubezpieczeniowa 21.12.2010

Krzysztof Mędrala w branży finansowej obecny jest od 1997 roku. Wówczas rozpoczął pracę w strukturach Lukas Banku SA. W latach 2003–2004 związany był z Grupą HSBC, gdzie odpowiadał za pion sprzedaży i marketingu. Od 2004 roku jako wiceprezes Zarządu Eurobanku SA był odpowiedzialny za rozwój sieci sprzedaży i kanałów biznesowych Eurobanku. W latach 2008–2009 jako członek Zarządu ukraińskiego Alfa Banku, odpowiadał za pion bankowości detalicznej, będąc jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Alfa Strachowanie na Ukrainie. Pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółek Roy SA oraz Infonet-Projekt SA. Jest absolwentem AGH w Krakowie, kierunku Zarządzanie i marketing, jak również studiów podyplomowych z zakresu Rachunkowości i finansów oraz Zarządzania personelem. Ukończył Akademię Strategicznego Przywództwa. Aktualnie kontynuuje studia na Warsa-Illinois Executive MBA w Warszawie.

Dziennik Polski 28.12.2010

W kończącym się roku, kolarze Sokoła Kęty zdobyli rekordową liczbę metali w mistrzostwach Polski. Za tymi sukcesami stoi trener Piotr Karkoszka, w którego życiorysie kolarstwo stanowi jeden z najbardziej znaczących rozdziałów. Niedługo minie 40 lat, gdy związał się z tą dyscypliną, a szkoleniowcem jest już prawie 30. Jak sam mówi, nie był wielkim kolarzem. Z wykształcenia jest inżynierem hutnikiem z dyplomem AGH w Krakowie, ale najważniejsze dla niego zawsze było kolarstwo. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Zakładach Metali Lekkich w Kętach, ale z kolarstwem ani na moment się nie rozstawał. To właśnie za jego sprawą powstał w 1990 roku w Kętach klub kolarski. Był nie tylko trenerem, ale musiał być także menedżerem, a poza tym mechanikiem i oczywiście kierować klubem. Jego podopieczni mają w dorobku szereg metali MP i mistrzostw województwa w różnych konkurencjach.

Polska Gazeta Krakowska 8.01.2011

Najpierw zostali parą w życiu, potem ruszyli w tany. Razem z córkami. O turniejach tańca towarzyskiego, o tym jak przez stan wojenny stworzyli swoją szkołę tańca, o młodzieńczych marzeniach i podróży na wyspy Galapagos, a także o tym jak wiele radości daje uprawa kawałka ziemi opowiadają Anna i Stanisław Smoroniowie. Anna Smoroń jest absolwentką Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego AGH, nauczycielką Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii. Z tańcem związana jest od 1975 roku, najpierw jako tancerka, potem instruktorka i sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Wspólnie z mężem prowadzi Szkołę Tańca A.S Smoroń w Krakowie. „Zaczynaliśmy osobno. Kiedyś taniec towarzyski nie był tak popularny jak dziś. Jako dziecko tańczyłam w zespole ludowym, ale tak na dobre przygoda z tańcem zaczęła się dopiero na studiach. Chodziłam na kursy, angażowałam się w działalność tanecznego klubu studenckiego działającego przy AGH.” – mówi Anna Smoroń. Szkoła przetrwała 28 lat i jest obecnie najstarszą szkołą tańca w Krakowie, jedną z najstarszych w Polsce. Polecam uwadze rozmowę pt. „Żyją w rytmie walca angielskiego nie tylko w czasie karnawału”.

Cire.pl (rubryka: CIRE.pl – Rozmowy CIRE) 18.01.2011

Andrzej Czerwiński od 2001 roku jest posłem na Sejm RP, wiceprzewodniczącym sejmowej komisji gospodarki i przewodniczącym podkomisji stałej ds. energetyki. W latach 1994 do 2004 piastował urząd prezydenta Nowego Sącza. Od 1979 do 1989 roku pracował w Zakładzie Energetycznym w Krakowie Rejon w Nowym Sączu. Jest absolwentem studiów podyplomowych uniwersytetów w USA, Austrii i Danii. Tytuł magistra inżyniera uzyskał na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie.

oprac. Małgorzata Krokoszyńska