29 maj 2022
Akcja charytatywna „Święta Dzieciom 2010”

Już od początku nowego roku akademickiego, a w zasadzie w trakcie wakacji, ruszyły prace nad kolejną edycją akcji charytatywnej „Święta Dzieciom”. Będzie to już szósta edycja akcji, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów i pracowników AGH. Tegoroczne przedsięwzięcie organizowane jest przez afiliowane przy Akademii Górniczo-Hutniczej Stowarzyszenie „Studenckie Towarzystwo Naukowe” i Studenckie Koła Naukowe przy współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów.

Celem tegorocznej akcji, jak co roku, jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. W tym roku akcją objęci zostaną podopieczni krakowskiej Fundacji Hospicjum Domowego dla Dzieci „Alma Spei”. Organizatorzy i wolontariusze spełnią marzenia zawarte w dziecięcych listach do Świętego Mikołaja, jak również zapewnią im podstawowe środki ochrony zdrowia i sprzęt medyczny.

Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia i będzie miała zdecydowanie większy zasięg niż działania ubiegłoroczne. Tradycyjna kwesta zostanie przeprowadzona podczas takich wydarzeń okolicznościowych jak śpiewanie pod dziekanatami, wielki kiermasz świąteczny i wielu innych, które na dzień dzisiejszy niech jeszcze pozostaną tajemnicą.

Dzięki akcji charytatywnej prowadzonej na uczelni studenci uczą się społecznego zaangażowania w życie miasta oraz organizowania się w myśl wspólnej idei. Jednocześnie ich działania mają wymierne efekty – spełniając marzenia dzieci pomagają im radośnie przeżywać okres dzieciństwa mimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazły.

Godnym uwagi jest fakt, że „Święta Dzieciom 2010” zostały objęte honorowym patronatem Rektora AGH prof. Antoniego Tajdusia, za to poparcie studenckiej inicjatywy przez władze uczelni, bardzo dziękujemy.

W 2009 roku podczas kwesty połączonej z wieloma wydarzeniami, studenci-wolontariusze zebrali blisko 28 tysięcy złotych. Miejmy nadzieję, że tegoroczna akcja będzie jeszcze większym sukcesem, a zebrane środki pozwolą na zrealizowanie wszystkich założeń organizatorów.

Grzegorz Luty