09 sierpień 2022
Krakowski Salon Maturzystów 2010

Uniwersytet Jagielloński i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” zorganizowały Krakowski Salon Maturzystów. 6 i 7 września br. w Auditorium Maximum UJ młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną kilkudziesięciu szkół wyższych, w tym oczywiście naszej uczelni. Podczas dwóch dni salonu pracownicy Działu Nauczania oraz studenci naszej uczelni prezentowali ofertę kształcenia przygotowaną dla młodych ludzi. Odpowiadali na liczne pytania o kryteria przyjęcia na studia, perspektywy pracy oraz warunki socjalne i możliwość kwaterunku w Miasteczku Studenckim. Dla samych maturzystów była to najlepsza okazja do wstępnego wyboru uczelni i kierunku studiów, a co za tym idzie – przemyślanego wyboru przedmiotów, które będą zdawać na maturze.

W programie poza prezentacjami dotyczącymi maturalnych przedmiotów obowiązkowych odbyły się również spotkania prowadzone przez doradców zawodowych i specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych, w czasie których młodzież mogła poznać swoje mocne i słabe strony, uzyskać fachową poradę dotyczącą zarówno studiów, jak i interesującego ich zawodu.

Tegoroczna kampania Salon Maturzystów odbędzie się w 18 ośrodkach akademickich i organizowany jest we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi i regionalnymi konferencjami rektorów. Do ogólnopolskiego Komitetu Honorowego zaproszono: Katarzynę Hall – Minister Edukacji Narodowej, prof. Barbarę Kudrycką – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Katarzynę Chałasińską-Macukow – Przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. Waldemara Tłokińskiego – Przewodniczącego Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich.

Maciej Okoń