06 lipiec 2022
Doktorant AGH zdobył Studenckiego Nobla 2010

Mirosław Zajdel, doktorant Informatyki w AGH, a także student III roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji zdobył Nagrodę dla najlepszego studenta w konkursie Studencki Nobel. Nagrodę wręczono w 5 lipca 2010 w Belwederze w Warszawie.

Celem konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, jest wypromowanie oraz nagrodzenie najzdolniejszych studentów z całej Polski. Do tegorocznej – drugiej edycji konkursu zgłosiło się 779 studentów z 548 uczelni.

Mirosław Zajdel prowadzi samodzielne prace badawcze z zakresu modelowania i symulacji zachowań tłumu w sytuacjach zagrożenia oraz uczestniczy w licznych projektach naukowych. Jest autorem wielu artykułów, referatów, m.in. na temat optymalizacji sieci transportowych, zachowań stadnych oraz teorii gier w etnologii.

Serdecznie gratulujemy! (red)