09 sierpień 2022
Spotkanie promocyjne kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych

W poniedziałek 6 września 2010 w Auli AGH odbyło się spotkanie, którego celem była promocja kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych, w tym też kierunków zamawianych. Prezentacja adresowana była do młodzieży ponadgimnazjalnej, zaś organizatorami spotkania było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska.

Podczas spotkania prof. Zbigniew Kąkol Prorektor AGH ds. Kształcenia, zaprezentował wykład p.t. „Tomografia komputerowa – przykład działań interdyscyplinarnych”, zaś prof. Leszek Mikulski Prorektor PK ds. Studenckich wykład p.t. „Sterowanie optymalne w budownictwie i mechanice”. W holu przed aulą odbywały się prezentacje przygotowane dla uczestników przez pracowników działów promocji AGH i PK.

Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych, to projekt realizowany przez MNiSW. Realizacja projektu ma przyczynić się do promowania wyżej wymienionych kierunków wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w wieku 12-19 lat oraz rodziców.

Maciej Okoń