29 listopad 2022
Nowy numer KSSN już dostępny!
28 grudzień 2012

Szanowni Czytelnicy Biuletynu, na początku grudnia pojawił się ósmy numer Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych – gazety poświęconej wszelkim sprawom związanym ze studiowaniem osób niepełnosprawnych.

Dużą porcję ciekawych informacji znajdą dla siebie zarówno studenci pełno i niepełnosprawni, pracownicy uczelni, uczniowie szkół średnich i pracownicy oświaty.

W numerze m.in. o tym: jakie wyzwania stawia przed nami ratyfikowana „Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych”, dlaczego „Student to najlepsza inwestycja”, jaki kraj oprócz Polski i dlaczego nie transmitował w TV paraolimpiady „Londyn 2012 na żywo” i dlaczego ulubionym filozofem osób nie(do)słyszących jest „Pitagoras”. Oprócz tego jak zwykle duża dawka sportu, kalendarz nadchodzących imprez i wiele innych ważnych tematów…

Wersja drukowana czasopisma oraz wersja DVD są dostępne bezpłatnie w Biurze ds. ON AGH, siedzibach Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych i biur do spraw osób niepełnosprawnych uczelni wchodzących w skład redakcji. KSSN dostępny jest także w wersji drukowanej alfabetem Brajla (informacja w siedzibach redakcji).

Gorąco zapraszamy również do odwiedzania nowej witryny internetowej www.kssn.pl skąd pobrać można gazetę w wersji elektronicznej (również w wersji dostępnej dla osób nie(do)widzących), obejrzeć wybrane artykuły przetłumaczone na Polski Język Migowy, a także przejrzeć najnowsze newsy dot. studiowania osób niepełnosprawnych.

Anna Lulek (BON AGH)