Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
29 listopad 2022
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Umowa o współpracy z Cebud s.c. Maria Ręka i Jacek Ręka
27 grudzień 2012

29 października 2012 roku została podpisana umowa o współpracy z firmą Cebud s.c. Maria Ręka i Jacek Ręka.

Celem umowy jest nawiązanie i prowadzenie długoterminowej współpracy pomiędzy stronami. Strony zadeklarowały zamiar współpracy w zakresie prowadzenia badań i rozwoju wiedzy oraz działania na rzecz edukacji.

Początki firmy Cebud sięgają 1987 roku. Firma w chwili obecnej jest na polskim rynku jedną z wiodących firm z branży zduńskiej. Cebud jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek możliwość budowy kominka III generacji, czyli pieca mogącego całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło, stając się jedynym bądź głównym źródłem ciepła dla domu mieszkalnego. Firma ma wieloletnie doświadczenie w produkcji elementów niezbędnych do budowy kominków, pieców i piecokominków. Ponadto Cebud samodzielnie lub we współpracy z wyspecjalizowanymi jednostkami naukowymi realizował i realizuje prace rozwojowe. W wyniku takich prac otrzymano nowy materiał: beton ogniotrwały – Auber.

Ze strony AGH współpraca będzie koordynowana przez Katedrę Maszyn Cieplnych i Przepływowych oraz Katedrę Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego Wydziału Energetyki i Paliw.

Umowa o współpracy została podpisana przez pana Jacka Rękę – współwłaściciela firmy oraz prof. Tomasza Szmuca – Prorektora ds. Współpracy AGH.

Koordynatorzy umowy: ze strony Cebud: Jacek Ręka, ze strony AGH: dr inż. Leszek Kurcz i dr hab. inż. Mariusz Filipowicz, prof. AGH.

Agnieszka Wójcik
Centrum Transferu Technologii