29 listopad 2022
Nagroda ASTOR dla absolwenta AGH
27 grudzień 2012

Już od 14 lat, znana w Polsce krakowska firma ASTOR wdrażająca systemy informatyki przemysłowej i automatyki, wspiera młodych naukowców, ogłaszając co roku ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny robotyki i automatyki. W tym roku z całej Polski wpłynęło 11 zgłoszeń. Jury konkursu za najlepszą uznało pracę dyplomową obronioną w 2012 roku na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Dyplomant kierunku Automatyka i Robotyka Przemysław Kękuś, pod kierunkiem dr. inż. Jacka Augustyna (pracownika Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej) wykonał projekt i prototyp robota klasy SCARA oraz system jego sterowania. Gratulujemy zwycięzcy i jego opiekunowi. W Katedrze AiIB Wydziału EAIiIB od wielu lat prowadzi się badania nad niestandardowymi konstrukcjami robotów przemysłowych, mobilnych i latających. Duże sukcesy w kraju i za granicą osiągają też studenci skupieni w ramach Koła Naukowego INTEGRA prowadzonego przy Katedrze AiIB. Koło jest głównym organizatorem rozgrywającego się corocznie w AGH Festiwalu Robotyki ROBOCOMP (o edycji festiwalu 2012 pisaliśmy w poprzednim wydaniu Biuletynu – przyp. red.), który osiągnął już rangę międzynarodową.

Witold Byrski, Katedra AiIB

Informacja na ten temat ukazała się w "Gazecie Krakowskiej" z dnia 3.12.2012.